У наступному році проблема з безкоштовним інсуліном збережеться?

У 2020 році проблема з безкоштовним інсуліном для хворих на діабет в Генічеському районі збережеться.

Такі висновки можна зробити з інформації, озвученої на колегії в райдержадміністрації 27 листопада.

На питання від голів сільських рад щодо ситуації з інсуліном, директор КУ «Генічеська ЦРЛ» Ельдар Фетіев відповів, що в першому кварталі 2020 року покупку інсуліну профінансують за рахунок медичної субвенції (на 60% від потреби). З другого кварталу безкоштовний інсулін буде фінансувати Національна служба здоров’я України.

Але, як зазначив начальник фінуправління РДА Юрій Бабанін, згідно планових показників бюджету -2020 на покупку інсуліну Генічеському району доводиться сума — 298 тисяч гривень. А потрібно на рік близько 3 млн гривень!

Виходячи з отриманої інформації, вже зараз можна спрогнозувати, що якщо ситуація не зміниться, фінансове навантаження по покупці інсуліну ляже на місцеві бюджети.

Нагадаємо, що проблема з безкоштовним інсуліном, який раніше закуповувався за рахунок держава, почалася в 4 кварталі поточного року. Щоб забезпечити хворих на діабет життєво необхідним медичним препаратом, районному, міському, селищним та сільським радам довелося спільно виділити зі своїх мізерних бюджетів понад 700 тисяч гривень.

ВІДЕО: